Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Navíc bych se nedivil, kdyby aerolinky investovaly do IT, aby měly živý monitoring neobvyklého chování prodejů.

2 Citovat

fridgy napsal(a):

[citace="Barney Flyer"]

@fridgy: mě by zajímalo, jak to děláš a kde to hledáš :D Nechceš to probrat u piva?:D


tak už pár let se v tom motám trochu víc, ale až nabídneš místo piva Starbucks, tak se možná ozvu :D

[/citace]

Ti klidně koupím hrníček :D 

2 Citovat

Chvili fakt letali na T5. Ted uz zase T3.

2 Citovat

Error ktery velmi pravdepodobne nevydrzi. Helsinky/Tallin/Oslo - prakticky kamkoliv na svete jednosmerka v byznysu - napr Auckland 650liber, Bangkok 500 liber atd. Flexi letenka s moznosti storna bez poplatku, takze nighthawks si muzou hrat az dokud to nezariznou.

Jak se dostanete zpet zatim vubec nereste, prvni bookujte flexi tarif a az se usadi prach a letenky zustanou (sance tak 5%), tak potom reste. prvni kupovat a pak premyslet zde plati dvojnasob.

https://www.flyertalk.com/forum/...27-ow.html

2 Citovat

Status je bezvadnej bonus, když ho stejně nalítáš nebo tě stojí menší jednotky tisíc za to, že vezmeš dražší let na dovolenou s tou správnou aliancí. Pokud si to nenalítáš a/nebo je pro tebe cena důležitější než další parametry, tak je to bonus drahej a nepotřebnej. Není to nic, co by člověk potřeboval, ale je to něco, co je prima mít, když to okolnosti přihrají. Souhlasím s Pitzbudkou v jeho výčtu, já navíc potřebuju víckrát ročně brát na longhaul 2+ kufry a to je pak slušná sleva jen to hvízdne.

Kopat do salonků mi přijde nemístný, protože často se statusem nesedíš v tom, kterej má každej 'tydýt s kartou'. Nepamatuju (možná je to náhoda) nikde plnej Senator Lounge ani United Club; Aegean na ATH je horší, ale jsou tam alternativy, a ve špičce byl zavřenej Maple Leaf Int na YUL. Plus máš na hubech salonek obvykle kousek od gate a ne přes půl letiště.

Ten boarding není jen o tom tam bejt první, ale o tom přijít si ze salonku kdy chci, obejít tu frontu čekající na Group 3-5 a jít si rovnou sednout do letadla. Nevadí mi sedět o chvilku dýl v letadle, vadí mi kouskování času, kdy nemůžu ani relaxovat ani dělat nic užitečnýho.

Awards pak beru jako nepodstatnej bonus a honění mílí přes cokoli mimo letenky mě nijak neláká. Holt asi jinej oddíl :))

Ad zavazadla:
U SkyTeamu je to +1 kufr už na silver, ale někde už se to taky omezuje, třeba AM to myslím dává na lety MEX-USA jenom když už máš kufr jako součást letenky. (Má žena, nezkoumal jsem to detailně.)

*A donedávna prudila jen Lufthansa, ale už na Economy Basic začli i United. Respektive jejich dysfunční policy, kde mi na jeden Gold dali 2 kufry zadarmo pro každýho na rezervaci jsem nečekal, že vydrží věčně, ale teď v listopadu na HNL chtěl agent na checkinu zaplatit všechny kufry. Nicméně mi nebyl schopen nikde prokázat, že Gold +1 se na Economy Basic nevztahuje, tak mi to jakože prominul - ale bude asi potřeba si na to dát bacha. Další je Avianca, kde na XS nemá podle jejich podmínek člověk na kufr nárok, ale když si udělá checkin doma, tak mu na boarding passu normálně přistane 1 odbavené zavazadlo zdarma a nikdo se nad tím nikde nepozastavil. Jen se na to nedá 100% spolehnout, že to časem neopraví.

2 Citovat

30k za Phuket i v promu by byla velmi dobra cena. Phuket standard v plnotucnem C (tedy ne ty light tarify) vidim spis kolem 60k z PRG ci VIE. Jako dobrou cenu vidim tak 1500EUR a niz

2 Citovat

Musite ale trosku kopnout do vrtule. Odlet zitra. Je mym snem letet v letadle plnem ceskych koupaku.

2 Citovat

Možná bych uvažoval o tom, kde a kam budeš v budoucnu létat. 
Řeknu svůj příklad.
Létám Většinou z Prahy a Vídně. 80% po Evropě a zbytek USA a JV Asie, občas i dál. Tím pádem je pro mě Oneworld mrtvá. A pokud si mohu vybrat jestli SkyTeam, nebo StarAlliance, tak mám jasno. Pro Prahu a Vídeň je SA jasná volba a nejrychlejší doprava kamkoliv. Létám převážně s LH Group (včetně Eurowings), United, Singapore. Otázka je u koho ze StarAlliance založit program. Já jsem teď u M&M a asi i zůstanu.

2 Citovat

U BA už se nepřipisují aviosy podle třídy a mil, ale dle ceny letenky a členství.  Což je pro nás, co se snažíme létat v chybkách nebo aspoň levněji, změna k horšímu. 

2 Citovat

Nuny napsal(a):

P.S. Ještě obecné zamyšlení ke všem award programům, se stoupajícím počtem statusových členů a devalvací mil rozdávaných hlavně v USA plnými hrstmi v podobě bonusů na kreditkách atd...pořád klesá smysluplné využití nasbíraných mil(a případně priority listů atd), mám i BA gold a statisíce nalítaných aviosů, ale nemám je tam, kam chci letěl, možnost využít, bo nejsou v C a F na rok dopředu žádná místa. 

pokud se bavis o destinacich MLE,TYO,SEZ,MRU,SIN,SYD a CPT, ty se u BA rezervuji pres telefon o pulnoci GMT 350ci kolik dnu pred odletem. Lehce jednodussi je to s AMEX upgrade voucherem, ktery otevira additional seats mimo 4 garantovanych na long haulu. Ale je to pruda, vo tym zadna. Proto na zapad letam s Iberii a na vychod s Qatarem. Po Evrope je dostupnost awardu ok, ale bavime se o popularnich long haul destinacich, kde ma kazdy druhy hromady mil,aviosu,statusu.... Ja za posledni rok utavil bez vetsich potizi asi milion Aviosu. Ale chce to trosku flexibility. Odlety sobota/sobota treba fakt bookuji ten rok dopredu, hned jak se objevi v nabidce

2 Citovat

Před pár dny jsem absolvoval první část cesty v business class Iberie. Vše začalo jedno mlžné ráno na letišti Linate v Miláně, kde po předložení potřebných dokumentů (cestovní pas, španělský QR kód pro transit, kolumbijská registrace Check Mig, kontakt a adresa ubytování v Kolumbii) jsem pokračoval k odletu.

Ještě předtím však vstup do British Airways Lounge na decentní snídani (možné přiobjednat více chodů). Mlhu na letištní ploše záhy během letu vystřídalo luxusní počasí s výhledem na italské Alpy včetně majestátního Monte Bianco. Podávala se jen balená španělská šunka a třeba šumivé. Sedadla běžná, s vyblokovaným prostředním.

Po přistání v Madridu následovala návštěva Premium Lounge Dalí v terminálu 4. K občerstvení v průběhu dne snídaňové a obědové menu (polévka, beef stew, losos, přílohy, saláty), všemožné nápoje. Pak ještě přesun vlakem do terminálu 4S a návštěva Premium Lounge Velazquéz s totožnou nabídkou jako v Dalí. Konečně došlo k odletu za oceán. Sedadlo-postel, velký monitor, spousta místa. Obsluha příjemná, první hlavní chod bylo na výběr jehněčí nebo langusta nebo variace ovoce. Nápoje včetně španělských vín, atd. Konečně několika hodinový spánek v horizontální poloze. Později před příletem už bez výběru jeden chod: plněné těstoviny.

Po příletu do Bogoty jen pasová kontrola. Konečně na místě vyjít vstříc novým dobrodružstvím ...

1 Citovat

Vystoupit z busíku v Medellinu na té Nutibaře je dost zážitek i přes den, natož večer :) Taxíky jsou doporučované i na velmi krátké vzdálenosti a úplně bez problému.

1 Citovat

Partner sale Lufthansa Group z Prahy, Bangkok a Seoul za 26k Kč. 

https://www.lufthansa.com/cz/en/...-offers-21

dostupné pouze na lufthansa.com, na úvodní stránce při vyhledávání se zadá kód LGPARTYOF2. 

příklad termínu 19.1.2022 - 3.2.2022 s Austrian. 

 


screenshot-2021-12-15-172740.png

1 Citovat

Tak mám nový challenge. Manželku jsme překecali na zaoceánský let. Slíbil jsem, že se v letadle prospí, takže C s dobrými sedačkami. Termín je od půlky června do konce prázdnin, destinace nějaká spíše tropická s minimem přestupů (a žádná malá letadla). A cena do ≈1K€ za osobu, protože krát 4. Spíše ne Asie kvůli opatřením. Výzva, že? Zatím jsem viděl Rio z Frankfurtu, ale jen do dubna a nevím, jak moc je Rio safe. Kdybyste narazili na něco zajímavého, dejte mi prosím vědět. 

1 Citovat

Můžete být prosím konkrétnější s těmi destinacemi a termíny? Díky

1 Citovat

tatranka napsal(a):

Proletěl už někdo to C od Delty (Budapešť - Havaj)?


ano, psal jsem o tom na stránce zpátky :) měl jsem to rebooknuty na PRG-HNL a udělal jsem z toho pěknej mileage run. 80 tisic mil na virgin :)

1 Citovat

Jako třeba na Island v létě, s odbavenými zavazadly, s rychlými přestupy, v business, pod 7k z Prahy, i třeba sobota až neděle, je snad na "akci" na web 😃 .

Edit: Oukej, koukám, že to akorát bylo zveřejněno 😃

1 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

A to ani nemusí jít o 2K € v biz, klidně se dál vlézt i do 2K Kč (82 €) v biz třeba do Madridu s touto crazy hot akcičkou:

https://www.fly4free.com/flight-...ch-madrid/

Už je to pasé, ale v každom prípade by som každého dôrazne varoval skúšať niečo podobné využiť. Lebo to bolo len na portáloch, ktoré vám potom naúčtujú plnú pálku, alebo minimálne zožerú mastný poplatok. Toto skutočne NIE. Ani keby to akokoľvek lákalo.

1 Citovat

be quick or be dead. Iberia C fully flexible MAD-Jizni Amerika pod 1000EUR pres Iberii - dostupnost cely letovy rad, 36000 Avios+1400 elite points (Plata card). Pres OTA lze vyrazne levneji.


screenshot-2022-06-15-at-22-52-05-mad-to-scl-9-4-24-4.png

1 Citovat

Dobře děláš Biči. Tak spolu zase poletíme. Snad nám do toho covid nebo válka nehodí vidle a neprotáhne se to na 2 roky jako ta lednová Kolumbie  :-))) Hodí mi to 36 tis Aviosu, což k mým 20 za leden značí, že ještě jedna akce v C a mám na další letenku v C u Iberie.

Jinak chlapcům taky přeji at to proletí. Dejte pak vědět, jak to dopadlo. Zajímá mě, co ještě může vydržet. Ta cena 8 tis je ale myslím už příliš nízká. No budu držet pěsti. Každopádně s Latamem bych po zkušenostech z Kolumbie nechtěl už nikdy nic řešit.

1 Citovat

No s TAPem je to skoro stejné jako s Wizzem :-). Dnes jsem se dozvěděl, že letenky do Chile s Iberii a Latamem přes OTA byly zrušeny už i některým místním členům. Že se fridgy nepochlubil :-). No třeba to právě jemu vydrželo.Přeju mu to 😄. Jinak nám co to koupili u Ibérie to vydrželo. 

1 Citovat

niemandos_1 napsal(a): Že se fridgy nepochlubil :-). No třeba to právě jemu vydrželo.Přeju mu to 😄.

mám 2x PNR jedno pres booking com jsem uz vyrefundoval a mam penize do posledni koruny na ucte :) druhe PNR vypada alive a zvazuju podat stiznost k soudu tak jako delaj na FT, kamosum uz letenky obnovily/prevystavily skrz pravnika. :)
Celkove k temto typum letenek pristupuju tak, ze proste nakoupim a bud projde nebo ne, full refund je vzdycky, takze clovek nic neztrati a vzhledem k tomu kolik jsem toho proletel za posledni rok, je mozny fakt vsechno :D treba Qatar Airways First Class za cenu economy letenky do NY.

1 Citovat

@kickass1 

No co bylo, to bylo. Po zkušenostech z covidové doby bych si u nich nekoupil ani lístek na metro :-)

1 Citovat

TAP, never again!!! 

1 Citovat

IPC lita LATAM bez IB codeshare (pisu spatra, ne ze by se mne chtelo googlit), proto to hodi error. Myslim ze tam snad ma LATAM monopol, proto takove rakety. Za Aviosy to nepujde. Jinak MAD-SCL RT v C je kolem 100k Aviosu, takze eco by mohlo byt nekde kol 50k Avios.

1